Sezon na biegi górskie i wypady turystyczne przed nami! Z tej okazji marka Ledlenser zaprezentowała nową serię biegowych latarek NEO. Pojawiły się trzy nowe modele: NEO4, NEO6R oraz NEO10R. Dwa pierwsze będą to latarki czołowe z przeznaczeniem głównie do treningów w bardziej zurbanizowanym terenie, natomiast 10R jest już pełnowartościowym pogromcą górskich szlaków. Cała seria NEO została wyposażona w odblaskowe paski i czerwone światła tylne zwiększające nasze bezpieczeństwo. Istnieje również możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria, jak pasy piersiowe czy kable przedłużające do akumulatora.

 

 

Zacznijmy od kilku słów na temat modeli NEO4 i NEO6R. Jeżeli chodzi o gabaryty, wygląd i właściwości świetlne to te dwa modele są identyczne. Różnice zaczynają się jeżeli chodzi o sposób zasilania. NEO6R została wyposażona w akumulator wielokrotnego ładowania o pojemności 1400mAh. NEo4 natomiast zasilana jest za pomocą baterii 3xAAA.  Dodatkowo przy NEO6R w zestawie znajduje się również szelki. Głowica jak i akumulator w bardzo sprawny sposób dają się ściągnąć z paska. W kilka chwil możemy zawiesić latarkę na szelkach. Jest to dobre rozwiązanie dla biegających w grupach aby uniknąć wzajemnego świecenia prosto w oczy. 🙂 Oba modele polecane są jako wygodne treningówki. Małe, lekkie, poręczne, z tylnym czerwonym światłem, idealnie sprawdzają się na ulicy czy polnych ścieżkach. Co do właściwości świetlnych Ledlenser zdecydował się tutaj na zastosowanie innowacyjnych soczewek, które rozpraszają światło w sposób panoramiczny. Takie rozwiązanie pozwala oświetlić całe pole widzenia biegacza. Oba modele występują w trzech wersjach kolorystycznych. Więcej szczegółów technicznych znajdziecie klikając tutaj: NEO6R / NEO4

 

 

Ledlenser NEO10R. Czyli nowy mocarz z dużym potencjałem do zawojowania świata biegów terenowych. W nadchodzącym sezonie biegowym NEO10R będzie na wyposażeniu zawodników Teamu biegowego Inov-8 Polska. Bardzo cieszymy się z tej współpracy i już nie możemy się doczekać na nocne fotki od Wojtka Probsta czy Rafała Bielawy jak przecinają noc z NEO10R na głowie. Konstrukcja latarki została oparta o dobrze już przyjęte modele jakimi są MH10 i H8R. W odróżnieniu od swoich kolegów NEO10R posiada pionowo ustawiony akumulator, co zwiększyło jego stabilność na ostrych zbiegach. Jednak najistotniejszą różnicą są dwa moduły światła: Energy Saving oraz Constant Current. Poniżej kilka słów o co dokładnie chodzi z nowymi modułami pracy latarki:

ANSI Energy Saving:

Latarka zaczyna swoją pracę w trybie 600lm, stopniowo schodząć do trybu 250lm (latarka na wiele godzin stabilizuje się w tym trybie) i w miarę rozładowania przechodzi (po wcześniejszej sygnalizacji) do ostatniego trybu Low Power w którym pracuje jeszcze ponad godzinę. Dzięki takiemu rozwiązani czas pracy latarki wynosi 15h. Ten tryb idealnym rozwiązaniem dla użytkowików potrzebujących długiego czasu pracy latarki w zadowalającej jasności.

ANSI Constant Current:

Ten tryb pozwala na włączenie latarki w trybie 400lm i utrzymanie tej wartości aż do rozładowania latarki (6h). Przy końcowym rozładowaniu akumulatora latarka przechodzi w tryb Low Power, (po wcześniejszej sygnalizacji) w którym pracuje jeszcze ponad godzinę.

Biegacz ma teraz do wyboru, na czym mu najbardziej zależy. Maksymalna jasność kosztem czasu pracy czy ŁUT150 na jednym ładowaniu akumulatora? Na to pytanie musicie odpowiedzieć już sobie sami 🙂 Co natomiast z zasilaniem? Latarka czołowa Ledlenser NEO10R została wyposażona w popularny na rynku akumulator typu 18650 o pojemności 3400mAh. Dzięki takiemu rozwiązaniu można, nie narażając bardzo swojego budżetu, wyposażyć się w dodatkowe źródło energii. Latarkę naszym sklepie znajdziesz tutaj: NEO10R